И слънце, и дъжд... Вторникът – типично майски

Максималните температури ще са между 19 и 24°C

И слънце, и дъжд... Вторникът – типично майски

И слънце, и дъжд ще ни предложи вторникът, сочи прогнозата на НИМХ-БАН.  През нощта по-значителна облачност и превалявания ще има над югозападните райони.

 

Утре облачността ще е променлива, значителна в следобедните часове. На места, главно в западните райони, ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици.  

 

Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Минималните температури ще са между 9 и 14°C, максималните - между 19 и 24°C.  В планините облачността ще е променлива, след обяд - значителна. В масивите в западните райони ще превали, на места и ще прегърми.

 

Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 13°C, на 2000 метра - около 7°C.  

 

По Черноморието облачността ще е променлива. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще са 18-20 градуса, температурата на морската вода е 16-18°C. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Dnes.bg

Новини

Коментари

Общество
Новини Варна
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата