Глиган е нападнал 79-годишна туристка на "Карандила"

Дивото прасе се появило внезапно на туристическата пътека

Глиган е нападнал 79-годишна туристка на "Карандила"

Глиган е нападнал 79-годишна туристка от Сливен в местността Долапите в природен парк „Сините камъни“. Жената е ранена в бедрото.

 

Тя е била изведена от планината от спасителен екип на противопожарната служба и настанена в ортопедията на Сливенската болница, жизненоважни кръвоносни съдове не са били засегнати.

 

Дивото прасе се появило внезапно на туристическата пътека. Инцидентът е станал в неделя около обед.

 

Специалистът по ловно стопанство от местното ловно-рибарско дружество Светослав Аврамов заяви, че това нападение е много рядък случай:

 

„Обикновено това се случва, когато прасето е ранено по време на лов. Тогава е възможно то да нападне ловеца. Но в такава спокойна обстановка като този случай… за пръв път чувам прасе да нападне човек“.

 

Аврамов предположи, че най-вероятно прасето, което е било на пътеката, не е имало къде да избяга и е било изненадано.
Според него парк „Сините камъни“ е убежище за голяма част от дивите прасета в региона, защото там ловът е забранен.

 

БНР

Новини

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата