Гледат мярката за неотклонение на Антон Божков

Той бе привлечен като обвиняем за пране на пари

Гледат мярката за неотклонение на Антон Божков

Спецсъдът днес ще гледа мярката за неотклонение на сина на Васил Божков – Антон. Днес изтича 72-часовият арест на Антон Божков.

 

Антон Божков е привлечен като обвиняем за изпиране на пари по поръчение на организирана престъпна група с ръководител Васил Божков, припомня БГНЕС, цитирана от dnes.bg.

 

Миналата седмица Апелативният специализиран наказателен съд върна в ареста съпругата на Васил Божков – Елена Динева, която е обвинена за участие в ръководената от Божков организирана престъпна група, пише dnes.bg.

 

Съдът прие изцяло тезата на прокуратурата, че съпругата на Васил Божков е била е била не само негов партньор в бизнеса с лотарийни игри, но (видно от събраните по делото доказателства) е участвала и при взимането на решения.


Елена Динева бе поредният близък до Божков човек, който се привлича към наказателна отговорност. Същата мярка беше определена и на съдружника на бизнесмена Александър Тумпаров, който също е обвиняем за участие в организирана престъпна група. Той също като Божков беше обявен за национално и европейско издирване, но беше арестуван в болница, където се лекуваше, но беше освободен също срещу гаранция от 1.5 млн. лева.

 

Покрай Божков обвинения получиха и бившият шеф на комисията по хазарта Огнемир Митев, както и наскоро смененият ѝ началник Александър Георгиев.

 

Божков и Попов са в Обединените арабски емирства, а прокуратурата иска от местните власти двамата да бъдат екстрадирани в България.

Новини

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата