За първи път в Европа, незрящи студенти учат авторски театър в София

Младежите ще се обучават в актьорско майсторство, режисура, хореография, музика

За първи път в Европа, незрящи студенти учат авторски театър в София

Двугодишна професионална квалификация "Авторски театър" в Софийския университет ще дава възможност на незрящите студенти да се докоснат до театралното изкуство, информира "Дарик".

 
За четири семестъра студентите  ще имат възможността да се докоснат до  всички професии в театъра, които в другите висши училища се учат като отделни специалности - актьорство, режисура, сценография. Това обяви режисьорът Николай Георгиев, който е и ръководител на специалността. 

 
По думите на Николай Георгиев специалността на Софийския университет ще помогне за решаване на проблемите, свързани с дискриминацията на незрящи студенти.

 
"Авторският театър е една малка революция в театралното образование. Специалността "Авторски театър" е единствена засега в Европа. Студентите в нея се обучават и в актьорско майсторство, и режисура, хореография, музика, всичко. Всеки един от тях би могъл да участва в театралното от различен аспект и в различен момент. Достатъчно е няколко завършили студента да колко хубаво им се работи заедно и да започнат да работят по проекти и да създадат още едно алтернативно театрално гнездо. Това е целта", обясни Георгиев.

 
 

Новини

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата