Варна °
fallback
Политика
18:30 | 1 ноември 2017
Обновен: 02:02 | 26 май 2025

С колко да се повишат заплатите в МВР? От 1 до 15%, но по равно

Вътрешният министър ще се разбира със синдикатите как да стане това

По материала работи: Слав Велев

Заплатите на служителите в МВР да се увеличат от 1 до 15 процента, предлага политическото ръководство на МВР.

 

За това в проектобюджета за 2018 г. са предвидени 55 млн. лв. Това заяви вътрешният министър Валентин Радев пред медиите, след като беше изслушан от вътрешната парламентарна комисия.

 

Радев коментира, че желанието е парите да се разпределят равномерно за всички служители. Той заяви, че предстои среща със синдикатите, на която да се уточни по какъв начин да стане това.

Министърът отбеляза пред депутатите, че са нужни още средства за капиталови разходи, но отчете, че това са възможностите на финансовото министерство, предаде БТА.

 

За работата на пожарната при наводнения, Радев коментира, че е необходимо по-добро оборудване за водолазите, както и лодки. Той отчете, че е нужно да се отделят повече средства за другите дейности на дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" при наводнения и други бедствия.

 

Министър Радев каза също, че трябват средства и за подобряване на уведомителната система при критични събития. И допълни, че ще се отпуснат средства за подмяна на акумулаторите, поддържащи системата.

 

Dnes.bg

Автор на статията:
Слав Велев
0 коментара
fallback
fallback