"Няма тема за оставката на Борисов, но всички варианти са възможни, защото ситуацията е изключително динамична". Това заяви социалният министър Деница Сачева пред bTV.
"Пред нас предстоят важни задачи - дебат за промени в конституцията, изборен кодекс. Всички възможни варианти се обсъждат непрекъснато. Трябва да се водим от друга цел - не от оставка, а от това, което е полезно за всички", добави министър Сачева.
„Не бих определила протестите като "гражданска война", няма идеология. Това е форма на граждански протест“, заяви Сачева.
„Това което ме тревожи, е ескалацията на омразата. Тази ескалация ще бележи бъдещето политическо развитие на държавата. Онези лидери, които не я спират, след това няма да могат да посадят нищо върху тази почва.
На първо място това са "Отровното трио", на второ място е президентът. Не се търси диалог, а точно обратното“, каза Сачева.
Според Сачева нито един представител на българското правителство и на управляващата партия няма никакъв интерес и никога не е призовавал за кръв на протестите. "Защо му е на правителството да организира това? Това са възмутителни спекулации“, заяви министърът по повод твърдения, че събитията от 2 септември са били организирани от властите.
„От самото начало сме организирали възможности за разговори, за дискусии. С какво ние организираме привърженици на протестите, къде са доказателствата за това. Търпим много негативи, но въпреки това се опитваме да запазим спокойствие на духа", каза още тя.
"Темата за върховенството на закона няма да бъде решена с протести, а с диалог между всички партии. Това е тема, по която има нужда от общо национално съгласие", каза Сачева, цитирана от Dnes.bg.

Българи от стомана показаха как се тегли 40-тонен самолет
Осем години в затвора ще лежи мъжът, опитал да убие полицай в Сатовча
Почина зам.-министърът на спорта Стоян Андонов
Самолечението с ChatGPT е опасно - не може повече от лекарите
Втора мощна слънчева експлозия за денонощие
Китай отложи завръщането на „Шънчжоу-20“ след сблъсък
Китай стартира първия в света ториев реактор
Гръм от Испания: Ханзи Флик напуска Барса
Луд късмет за Левски, ще играе с Витоша Бистрица за Купата
Завръща ли се в Лудогорец? Ивайло Петев се размина с Турция
Всички резултата и класирания в НХЛ
Рангелов хляб (за Архангеловден)
Тези 4 зодии ще бъдат най-засегнати от ретрограден Меркурий
Есенни маникюри с огнени цветове за късмет според фъншуй (+Снимки)
5 ферментирали храни за супер имунитет през цялата година
Какво се случва с тялото и ума ни, когато се „отнасяме“ за кратко?
Йога при мигрена
Оток на ръцете или краката след операция
Риновируси и напреднала възраст – защо обикновената настинка не е безобидна след 65 години?
Китай, Турция и Индия купуват 95% от руския петрол и Москва няма много алтернативи
Бизнесът бойкотира НСТС заради "вредния" бюджет за 2026 г.
Тесният пазар не е проблем за обсебения от "Великолепната седморка" Уолстрийт
Арсенал чупи рекорди, Артета грее от щастие
Renault обяви цените на новото Clio за България
С бензин в кръвта – новата колекция на Tommy Hilfiger вдига оборотите
Карли Рей Джепсън ще става майка!
Коментари