Издигат бивш служител на ДАНС за президент

Той обещава провеждането на референдуми

Издигат бивш служител на ДАНС за президент

Инициативен комитет ще издигне кандидатурата на Росен Миленов за президент. Бившият служител на ДАНС доби известност като един от активните участници в протестите миналата година.

Председателят на Инициативния комитет Иван Иванов представи като цел постигането на модела „Президент - институция на народа“, при който решенията се вземат от редовите граждани:

"Идеята се състои в това, че още в първите часове след встъпването в мандат господин Миленов ще въведе с устройствен указ, съгласно Конституцията на България електронна платформа и ще даде правото на всеки гражданин да упражнява правомощията на президента.

Ние акцентираме върху няколко от правомощията, но най-важното за нас е инициирането и провеждането на референдуми", съобщава БНР.

Новини

Коментари

Политика
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата