Заместник-министърът на отбраната Ралица Симеонова обяви с емоционален пост във Фейсбук, че подава оставка от кабинета "Петков".
"Днес официално подадох заявление до министър-председателя, с което изразих желанието си да бъда освободена от длъжността "Заместник-министър на отбраната". Радвам се, че е придвижено успешно и че повече няма да изпитвам срам и неудобство от политиките, които провежда този кабинет.
Това, на което станах свидетел през предходните няколко месеца, затвърди убеждението ми, че сме завлядана държава, унижавана от свои и чужди, експлоатирана за реализиране на лични цели и амбиции.
Системата на отбраната е много подходяща илюстрация на подобни практики. Не знам защо все още говорим за национална политика. Осезаемо е усещането, че това реално е политика на друг държавен субект, а нашите институции играят ролята просто на проводник.
И ако някой дръзне да се опита да промени нещата и да съхрани остатъците от националното ни достойнство, цялата клиентела, цялата машина бива мобилизирана срещу него. Ресурси не се пестят. Но има надежда. Да не забравяме, че всяка криза е и възможност", написа тя.
Във визитката на Ралица Симеонова на страницата на МО пише, че тя е родена на 15 септември 1986 г. в гр. Лом.
Получава средното си образование в СОУ "Христо Ботев" в гр. Козлодуй. Завършва СУ "Св. Климент Охридски" с бакалавърска степен по Политология (2005-2009), магистърска степен по Международни политически отношения и сигурност (2009-2011) и докторска степен по Политически науки (Сравнителна политология) (2012-2016).
От февруари 2014 г. до средата на 2021 г. минава последователно през длъжностите "Младши експерт", "Старши експерт" и "Главен експерт" в направлението "Сигурност и отбрана" в Администрацията на президента.
От май до декември 2021 г. заема длъжността "Началник на политическия кабинет на министър-председателя", пише Dnes.dir.bg.

Бира под заплаха - германският хмелeн сектор е изправен пред сътресения
Централна емисия
В Южна Корея разработиха ефективна система за пречистване на въздуха
Космически чудовища: James Webb откри доказателства за гигантски звезди
НАСА загуби връзка с мисията Mars MAVEN
Космическа изолация: Търсят доброволци за странна мисия, плащат по 23 хил. евро
Разследват мач от Лига Европа за подозрителни залози
Дилета Леота отново бременна. Обяви го заедно с Кариус
Моуриньо изненада журналист с подарък на пресконференция
Секси водеща носи късмет на Наполи + СНИМКИ
Секси жилетка – зимният хит, по който звездите полудяха
Повече щастие през 2026 за родените на тези дати
5 задължителни ястия по време на коледните пости
Сарми с прясно зеле и свинско
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
3D елхите за най-търсени на Балканите и в Централна Европа тази година
Бира под заплаха - германският хмелeн сектор е изправен пред сътресения
Банковото финансиране за сектори със структурни проблеми у нас може да намалее
Огромен сюрприз!Смениха съдията на Септември София – Лудогорец
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
Тайната на 41-годишния брак на Сигорни Уийвър с мъжа, за когото се омъжва след 3-месечна бурна романтика
4 зодии, които ще намерят любовта около коледните празници
Коментари