Бус с ученици претърпя инцидент на Подбалканския път София - Бургас. Превозното средство е ударило кон на пътното платно между Клисура и Антон, съобщи NOVA.
Няма пострадали, но учениците са силно изплашени от случилото се. Те са от Професионалната гимназия по селско стопанство в град Мъглиж. Пътували от София за родното им място.
Удареният кон е бил чипиран, като ветеринарен лекар от Пирдоп ще разчете чипа и ще бъде наложена санкция на животновъда.
В района редовно шофьори сигнализират за животни на пътя. Час след инцидента с ученическия бус, Подбалканския път са пресекли други 20 коне.
Това е вторият инцидент с кон за седмица. В събота подплашен кон уби 12-годишно момче край Монтана.
Животното пасяло на ливадата и било вързано с дълго въже за кол. Малкото момче се приближило към коня и го отвързало, намотало въжето на ръката си и го повело към имота на 36-годишния собственик.
На път към къщата животното се изплашило, побягнало и започнало да влачи детето след себе си. 12-годишното момче не успяло да се освободи от въжето, което по-рано било навило върху ръката си и конят го влачил доста време.
Свидетели на инцидента подали сигнал веднага, на мястото пристигнали линейка и патрул на полицията. За съжаление обаче нараняванията на детето били несъвместими с живота и лекарите само констатирали смъртта му, пише dnes.dir.bg.

Отписан ученик в Пловдив и спорна родителска среща покрай протеста
Шофьори изненадаха полицаи: Все по-рядко отказват тестове за алкохол и дрога
НАСА загуби връзка с мисията Mars MAVEN
Космическа изолация: Търсят доброволци за странна мисия, плащат по 23 хил. евро
Уникално откритие в Александрия: Археолози се натъкнаха на кораб от Древен Египет
Комета може да унищожи Земята, твърди религиозен лидер
Драконовски мерки за сигурност на мача Щутгарт – Макаби Тел Авив
7 от 7! Родният шампион гази в Адриатическата лига
Ливърпул прибира милиони: 5 клуба пожелаха Салах
Асен Митков аут от Левски
Секси жилетка – зимният хит, по който звездите полудяха
Повече щастие през 2026 за родените на тези дати
5 задължителни ястия по време на коледните пости
Сарми с прясно зеле и свинско
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Депутатите ще гласуват по внесения вот на недоверие към кабинета „Желязков“ утре
Гюр: Софтуерът на Fal оптимизира чиповете на Nvidia
С кой ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Бившата на Чарли Шийн – Брук Мюлер – твърди, че актьорът ѝ дължи 15 милиона долара
4 тенденции при празничните дрехи
Коментари