Районна прокуратура - Добрич, ръководи досъдебно производство във връзка със случай, при който били нарязани гумите на два служебни автомобила – полицейски и на НАП. 40-годишен мъж от село Горна Литница, община Павликени, е привлечен към наказателна отговорност за престъпление по чл. 216, ал. 1, във връзка с чл. 26, ал. 1 от НК.
През нощта на 16 срещу 17 юли 2022 година, по време на специализирана операция с участието на служители от ОД на МВР – Добрич, ТД НАП – Добрич и ИТ в града, докато текат проверка в нощно заведение, 40-годишният мъж се промъкнал до служебните автомобили на проверяващите и срязал гумите на два от тях. Той бил хванат на местопрестъплението от полицейски служител, който забелязал движението около колите. К.К. бил задържан веднага.
При първоначалните разговори с него и проведената беседа, мъжът признал, че има проблеми с НАП и това го накарало да увреди собствеността им.
Работата по случая продължава под ръководството и надзора на Районната прокуратура в Добрич. С постановление на наблюдаващия случая прокурор К.К. е задържан за срок до 72 часа. Предстои да се извърши преценка дали да бъде поискан от съда арест за обвиняемия.

Пил или не? Инсталация в София показва цената на избора зад волана
Бурята "Клаудия" взе жертви в Португалия
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Щастието на Дон Хулио и Левски е равно на 5 победи
Карлос Насар изля душата си: Нож се забива в сърцето ми! Болката е ужасна!
Италия - Норвегия
Албания - Англия
Новолуние в Скорпион на 20 ноември – променяме живота си
5 амулета, които ще ви донесат повече късмет до края на 2025-а
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Картофено пюре с черен трюфел
Повече от половината хора с диабет в света остават недиагностицирани
Изкуствен интелект ускорява създаването на синтетични антитела
Нарушеният слух в бъдеще може да се лекува с…виагра?!
Повишена функция на щитовидната жлеза при деца - на какво може да се дължи?
Нуждите на Европа от суровини прогонват хиляди шведи от домовете им
Бащата на Сияна за войната по пътищата: И политиците не са застраховани
Конфликтът в Nexperia: Автомобилните производители искат доставки "без Китай"
Най-доброто BMW M? Тествахме четири от най-бързите баварци в Серес
В имението на модния дизайнер Томи Хилфигър в Палм Бийч – с подземен тунел до плажа
4 зодии, които са непредсказуеми
Коментари