45-годишен шофьор пострада при катастрофа с трактор край село в близост до Добрич, съобщават от Областната дирекция на МВР.
На 11 юли, в 18:15 часа, е получено съобщение за възникнало ПТП с пострадало лице на общински път между селата Попгруево и Божан.
Установено е, трактор "Болгар", без налични документи и регистрационен номер, с прикачен инвентар – дискова брана, управляван от неправоспособен водач на 45 г. от с.Попгруево, (с наложено наказание за нарушение на ЗДвП), движейки се по наклонен участък, губи контрол над машината, навлиза в лентата за насрещно движение и се преобръща.
Вследствие на катастрофата е пострадал водачът, който е транспортиран в МБАЛ Добрич, където е установено, че има фрактура на дясна ръка и прорезни рани по долните крайници. Няма опасност за живота му.
От извършената проба с техническо средство е установено, че водача не е употребил алкохол, взета е кръвна проба по надлежния ред. По случая е образувано бързо производство.
Коментари