IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
18:05 | 18 август 2017
Обновен: 00:02 | 15 май 2025

Арестуваха и четвърти за ужаса в Барселона

Арестът е извършен в град Рипол, няма данни кой е задържаният

По материала работи: Ставри Таргов
Арестуваха и четвърти за ужаса в Барселона

Четвърти човек е задържан във връзка с атентатите в Барселона и Камбрилс, съобщи в акаунта си в Туитър полицията в испанската област Каталуния, цитирана от Франс прес.  

 

Силите на реда уточниха, че арестът е извършен в град Рипол, на стотина километра северно от Барселона, където по-рано бяха задържани още двама души.

 

И тримата задържани в Рипол са мароканци. Още един мъж, само че испанец, беше задържан в град Алканар, на 200 км южно от Барселона, след експлозия в къща. Нито един от арестуваните няма полицейско досие, свързано с тероризъм, отчитат от полицията.

 

На този етап няма информация за самоличността на най-новия арестуван и не е ясно дали става въпрос за издирвания от властите Муса Укабир, брат на мароканеца Дрис Укабир, който е единият от задържаните в Рипол.  

 

Говорителят на регионалната полиция Жозеп Луис Траперо каза, че един-единствен полицай е застрелял петимата, атакували с кола пешеходци в Камбрилс. Четирима нападатели бяха застреляни на място, а петият почина от раните си.  

 

Траперо потвърди, че двойният атентат - в Барселона и Камбрилс, е дело на една и съща клетка, действала от Алканар. Полицията вече свързва експлозията, станала там малко преди полунощ, с атентатите.  

 

Полицията каза, че шофьорът на микробуса, убил 13 души в Барселона и избягал, още не е идентифициран, посочва Ройтерс. Възможно е той да е сред петимата заподозрени, застреляни в Камбрилс, но засега нищо не се знае със сигурност.

Dnes.bg

Коментари

Новини Варна