Варна °
fallback
Свят
13:28 | 1 ноември 2017
Обновен: 23:24 | 21 май 2025

Ислямист рани с нож двама полицаи в Тунис

Нападателят е арестуван

По материала работи: Пламен Янков

Двама тунизийски полицаи бяха намушкани с нож пред парламента от екстремист, съобщи министерството на вътрешните работи на северноафриканската страна и допълни, че единият е тежко ранен, предаде Франс прес, цитират от БТА и dnes.bg.

 

"Салафит нападна с нож двама полицаи. Единият е ранен в лицето, а другият във врата и е настанен в интензивно отделение", заяви говорителят на министерството Ясер Месбах.

 

Нападателят, който е известен на властите като радикален ислямист, е арестуван. След атаката той казал, че е тръгнал на джихад срещу "тираните" - термин, използван от екстремистите за обозначаване на полицаи и военни.

 

Голям брой полицаи бяха разположени на площад "Бардо" след атаката, а по земята има следи от кръв, съобщиха очевидци. Площадът се намира срещу парламента и близо до музея "Бардо", където при нападение срещу чуждестранни туристи през март 2015 г. бяха убити 21 души.

 

Четете още Мъж рани най-малко шестима в Манхатън

Автор на статията:
Пламен Янков
0 коментара
fallback
fallback