Марксистка група пое отговорност за атаката срещу „Долмабахче”

Нападението било отмъщение за смъртта на тийнейджъра Беркин Елван

Марксистка група пое отговорност за атаката срещу „Долмабахче”

Забранена турска марксистка група днес пое отговорност за неуспешната атака срещу истанбулския дворец „Долмабахче”, в който се помещаваше офисът на турския президент Реджеп Тайип Ердоган, когато бе премиер на Турция, предаде АФП.
Групата „Революционен фронт за народно освобождение” заяви, че неин член е извършил опита за нападение срещу историческия дворец в Истанбул.
Нападателят, който беше идентифициран като Фират Йозчелик, хвърли две гранати срещу караула пред двореца, но те не експлодираха. Мъжът бе арестуван веднага и в петък сутринта е бил разпитан от полицията в Истанбул.
На интернет сайта си марксистката група качи съобщение, че „въоръжената атака е извършена от един от бойците” й.
Организацията заяви, че нападението е отмъщение за смъртта на тийнейджъра Беркин Елван, който почина през март 2014 г. след 269 дни в кома вследствие на наранявания, получени по време на масовите антиправителствени протести в Турция.
Управляващата партия „е убиецът” на Елван, се казва в съобщението. „Тогавашният премиер Ердоган нареди клането”, твърди още групата, цитирана от "Фокус".

Новини

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата