Съдебен иск по обвинение в педофилия бе подаден в съд на американския щат Флорида срещу британския принц Андрю, вторият син на кралица Елизабет Втора и принц Филип.
По думите на жената, внесла жалбата, преди време американският банкер Джефри Ъпстейн я е предоставял на свои приятели за сексуални услуги, в резултат на което тя многократно била подлагана на сексуално насилие. Тогава тя била 17-годишна, уточнява БГНЕС. Сред насилниците според жената бил и принц Андрю, твърди британският в. "Гардиън".
Когато ищцата била 15-годишна, тя се запознала с Гислей Максуел, дъщеря на небеизвестния магнат Робърт Максуел. Тя била и приятелка на Ъпстейн. С нейна помощ банкерът превърнал ищцата в сексуална робиня, допълва "Гардиън".
"Ъпстейн продавал също непълнолетната ищца с цел сексуална експлоатация на политически свързани с него и обезпечени хора", пише в документите на съда.
Ъпстейн бе осъден на 18 месеца затвор, от които е излежал 13 месеца. Ищцата твърди, че била склонявана към контакти с херцога в лондонско жилище, на Карибските острови, в "оргии с няколко непълнолетни момичета" и в Ню Йорк.
През 2011 г. принцът опроверга информацията, че е имал някакви сексуални контакти с момичетата чрез Ъпстейн.
Принцът и преди е бил обвиняван, че се е срещал с жертви на Ъпстейн и може би е знаел за тяхната сексуална експлоатация. Сега обаче за пръв път срещу него е подаден съдебен иск като участник във въпросната престъпна дейност.
Обвиниха принц Андрю в педофилия
Ищцата твърди, че била склонявана към контакти с херцога в лондонско жилище, на Карибските острови и в Ню Йорк
02.01.2015 | 19:28 ч. Обновена: 04.06.2025 | 21:34 ч.
0

Новини
-
Времето утре перфектно за плаж, градусите се покачват
-
Бащата на Сияна: Животът на Марти е извън опасност
-
Найджъл Фараж: Не сме далеч от сериозни граждански безредици заради мигрантите
-
Кампания на „България Еър“ за полети от Европа към София и Варна с билети от 79 евро
-
Матей Казийски избира Тренто пред завръщане в България?
-
Повдигат обвинение на учителя, преспал със седмокласничка
Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари