Президентът на Интерпол – отведен на разпит, преди дни

Мън Хунвей бил разследван в Китай, но неясно за какво

Президентът на Интерпол – отведен на разпит, преди дни

Президентът на Интерпол Мън Хунвей е разследван в Китай, съобщи на сайта си в. "Саут Чайна морнинг пост", цитиран от Ройтерс и ТАСС.

 

Хонконгският вестник се позовава на анонимен източник, според когото 64-годишният Мън е бил отведен за разпит веднага след кацането на самолета, с който пристигнал на 29 септември.

 

Информация за това къде се намира в момента и какви са били основанията за разпита, не се съобщават, както и каква е била целта на пътуването му до Китай.

 

По-рано днес полицейски източници във Франция съобщиха, че е започнало разследване във връзка с "обезпокоителното изчезване". Мън е президент на Интерпол от 2016 г.

 

Той все още фигурира като заместник-министър на сайта на министерството на обществената сигурност на Китай, но според "Сайт Чайна морнинг пост" е изгубил през април мястото си в Централния комитет на комунистическата партия.

 

Няма коментар от китайското министерство на обществената сигурност, посочва Ройтерс.

 

Dnes.bg

 

Четете още:  

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата