IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
17:50 | 2 февруари 2019
Обновен: 21:04 | 20 май 2025

Венецуелски генерал призна Гуайдо за временен президент

Готов съм да изпълнявам заповедите му, заяви Франсиско Родригес

По материала работи: Слав Велев
Венецуелски генерал призна Гуайдо за временен президент

Генерал от венецуелските военновъздушни сили обяви днес, че признава опозиционния лидер Хуан Гуайдо за временен президент на страната, съобщиха световните агенции.

 

"Днес с гордост на патриот и демократ съобщавам, че не признавам диктаторската власт на Николас Мадуро и признавам депутата Хуан Гуайдо за изпълняващ длъжността президент на Венецуела, и съм готов да изпълнявам неговите заповеди", посочва генерал Франсиско Естебан Янес Родригес във видеозапис, разпространен в Туитър и цитиран от Франс прес и ТАСС.

 

Генералът, който е началник на стратегическото планиране във ВВС, призовава и други военни да последват примера му, предаде Ройтерс.

 

Командването на венецуелските ВВС обвини генерала в предателство, в съобщение в Туитър.

Генерал Франсиско Янес е първият генерал на активна служба, който признава Гуайдо откакто той се самопровъзгласи за временен президент на 23 януари, отбелязва агенцията.

 

dnes.bg

Коментари

Новини Варна