IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
09:45 | 8 февруари 2020
Обновен: 11:32 | 15 май 2025

Коронавирусът взе първата си чуждестранна жертва

Починал е американец в Пекин

По материала работи: Слав Велев
Коронавирусът взе първата си чуждестранна жертва

Американец е починал от новия коронавирус в епицентъра на епидемията в Китай, съобщи днес американското посолство в Пекин, което изглежда е първият потвърден случай на смърт на чужденец от болестта, предаде Франс прес, цитиран от БТА.

 

"Можем да потвърдим, че 60-годишен американски граданин е установен като носител на коронавируса и е починал в болница в Ухан на 6 февруари", заяви говорител на дипломатическата мисия в Пекин.

 

Японец, за когото се подозира, че е бил заразен с новия коронавирус, е починал в Китай, съобщи агенция Киодо, като цитира министерството на външните работи в Токио. Мъжът на възраст над 60 години е бил хоспитализиран с тежка пневмония в Ухан. Ако инфекцията му бъде потвърдена, той ще бъде първата японска жертва на епидемията, предаде ДПА.

 

Dnes.bg

 

 

Коментари

Новини Варна