IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
11:29 | 12 февруари 2020
Обновен: 13:50 | 15 май 2025

Две експлозии в пощенски клон в Амстердам

Бомбите са били поставени в пратка

По материала работи: Пламен Янков
Две експлозии в пощенски клон в Амстердам

Месец след като пет нидерландски компании, базирани в Амстердам, Ротердам и Утрехт получиха пратки с бомби, две взривни устройства избухнаха в пощенски клон в столицата на Нидерландия.

 

По информация на полицията, публикувана в Twitter, няма ранени, нито жертви.

 

"Предполага се, че експлозиите са причинени от бомба, поставена в пратка. Засега няма съобщения за ранени", пише полицията в Twitter, цитирана от dnes.bg.

 

Втората бомба избухва само минута, след като се взривява първата, около 8 часа сутринта.

 

Час и половина по-късно се взривява още една бомба в друг офис в град Керкаде, на 200 км от Амстердам. Там също няма жертви или ранени, пишат от Independent.

 

Предполага се, че двете бомби са изпратени от един и същи човек, същият, който от 3 януари изпраща взривни устройства из хотели, бензиностанции, гаражи, брокерски агенции и други офиси. Досега нито една от тях не се детонира, а всяко едно взривно устройство бе придружено с предупредително писмо, чието съдържание така и не бе разпространено от полицията.

Коментари

Новини Варна