Варна °
fallback
Свят
21:00 | 15 март 2025
Обновен: 09:09 | 30 април 2025

Температури от 30° и пълни плажове в Гърция още през март

Туристи пристигат дори и на остров Санторини

По материала работи: Слав Велев

Снимката е илюстративна: Черно море.АРХИВ

При почти 30 градуса температура гърци и туристи от чужбина решиха да направят първия плаж за тази година. В Северна Гърция пристигнаха за уикенда и много туристи от България, съобщават хотелиерите.

Въпреки необичайно високите температури за март водата в морето е все още студена около 12 градуса, което не попречи на много туристи да плуват в морето, предаде кореспондентът на БНР.

На островите в Егейско море също отчитат много високи за сезона температури. Много от хотелите вече са заети от туристи. Увеличават се туристическите групи от европейските страни, отчитат на островите.

Дори и на остров Санторини, където намаля силата на трусовете, пристигат туристи, които казаха, че не се страхуват от земетресенията.

Властите предупреждават за риск от пожари и въведоха пълна забрана за палене на огън на открито.

Туристическите агенции отчитат много силен интерес от чужденците да посетят остров Елафонисос, който се намира до Крит. Този малък остров спечели първо място сред проучване на туристите за най-красив плаж в света. Той е познат като "розовия плаж", защото пясъкът е цветен, водата е кристално чиста в особен син цвят и наоколо има кедрова гора.

Автор на статията:
Слав Велев
Гърция плаж Гърция плажове почивка времето Гърция новини свят Санторини
0 коментара
fallback
fallback