Президентът на Чечня Рамзан Кадиров отговори на думите на руския президент Владимир Путин за реакцията на Москва на евентуално начало на война от страна на Европа с думите "чакаме заповед" и "те веднага доброволно ще се извинят".
По-рано Путин заяви, че Русия не възнамерява да воюва с европейските страни, но ако Европа започне война, Москва е готова "веднага" и при такъв сценарий може "бързо да възникне ситуация, в която няма да има с кого да се договаряме", предаде News.bg.
"Няма да се церемоним, Владимир Владимирович, чакаме заповед <...> Имам един въпрос, Владимир Владимирович: ако всичко това започне, няма да се обидите ли на нас, ако те, европейските страни, веднага доброволно се извинят?", написа Кадиров в публикацията си.
Кадиров също обеща, че такава война ще приключи "много бързо" и не в полза на нейните инициатори.
Путин в речта си подчерта, че Европа пречи на администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп да постигне мирно уреждане на конфликта в Украйна, включително като предлага неприемливи за Русия условия за мирен план.
Според Путин, Европа застава на страната на Украйна и смята, че е възможно да нанесе стратегическо поражение на Русия, и се заблуждава с тези илюзии.
В НАТО коментираха речта на Путин, като заявиха, че руската армия в момента не е в състояние да победи Европа по военен път. Според представител на алианса, НАТО е "по-единна от всякога" по въпроса за защитата на своите съюзници.
По-рано началникът на Генералния щаб на въоръжените сили на Франция генерал Фабиен Мандон призова френските военни да се подготвят за евентуално противопоставяне с Русия. Според него конфликтът може да започне в следващите "три-четири години".
От Кремъл заявиха, че Русия "винаги е осъзнавала" опасността от конфликт с Европа и е предприела навременни мерки за защита на своите интереси и сигурност.

Bang & Olufsen отпразнува 100 години съвършенство в шоурума си в София
Вотът на недоверие на ПП-ДБ е за икономическата политика
В Африка откриха изолиран клон на Homo sapiens
Последното пълнолуние за 2025 г.: Кога да го гледате
На Слънцето се случва нещо много странно и тревожно
ЕКА показа от Марс странен кратер под формата на пеперуда (снимка)
Голяма мъка в Наполи
Лудогорец трябва да подобри някои неща отпред
Лъсна истината за Пауло Дибала
Скъса ли новия договор? Карлос Насар взе окончателно решение!
Бърнаут или липса на витамини? Ето как тялото ви подсказва
Пълнена скумрия за Никулден
„България Еър“ става на 23 години и подарява самолетни билети и ваучери с отстъпки
Бързо запържени скариди и зеленчуци
Предменструален синдром
Урологията на УМБАЛ – Пловдив се сдоби с последно поколение фюжън апарат за биопсия
Децата, които са получили телефон на 12 години, имат по-висок риск от…
Съветът на ЕС одобри общ подход по Акта за критично важните лекарства на заседание на EPSCO в Брюксел
Накъде ще тласне геополитическата нестабилност соларния сектор
Драконовски глоби от МВР: Над 5 000 шофьори получиха санкции за ден
Тръмп иска „сладките” азиатски автомобили Kei да се произвеждат и продават в САЩ
Трансферна издънка с последен шанс за Левски
Bosch и Maserati ще спасяват ДВГ с водород
Вдовецът на Тина Търнър отново откри любовта в лицето на 60-годишна американка
Шаферките вече планират моминско парти за Тейлър Суифт
Коментари