Заради Тръмп: Дания отказа да участва на форума в Давос

Световният икономически форум в Давос започва днес

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Датските официални представители ще пропуснат тазгодишното издание на Световния икономически форум в Давос заради задълбочаващия се спор около Гренландия.

Причините са изказванията на американския президент Доналд Тръмп, свързани с претенции към Гренландия. 

"Можем да потвърдим, че датското правителство няма да бъде представено в Давос тази седмица", казаха организаторите пред Блумбърг.

Световният икономически форум в Давос започва днес, като Доналд Тръмп ще пристигне в Швейцария начело на мащабна американска делегация.

В сряда президентът на САЩ е планирал срещи със световни бизнес лидери, но към момента няма потвърдени разговори с европейски държавни ръководители. Единствено евентуална среща между Тръмп и председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен се обсъжда, но и тя все още не е официално потвърдена.

Новини

Коментари

Bloproscip ( преди 2 седмици )
Пытался найти, как не нарваться на шарлатанов везде либо реклама, либо ужастики пр&#
Отговори Сигнализирай за неуместен коментар
rate down comment 0 rate up comment 0
Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата