Израел няма да обсъжда прекратяване на огъня в преговорите с Ливан

Властите в Бейрут съобщават, че седмиците на военни действия са отнели живота на над 1950 души

Израел няма да обсъжда прекратяване на огъня в преговорите с Ливан

Израел заяви, че няма да обсъжда прекратяване на огъня с „Хизбула“, когато следващата седмица проведе разговори с ливанското правителство във Вашингтон.

 „Израел отказа да обсъжда прекратяване на огъня с терористичната организация „Хизбула“, която продължава да атакува Израел и е основната пречка пред мира между двете страни“, казва в изявление израелският посланик Йехиел Лайтер.

Тел Авив започна мащабни въздушни удари и сухопътна инвазия в Ливан след нападение срещу Иран на 28 февруари, в отговор на ракетен обстрел от страна на „Хизбула“ . Без прекратяване на огъня с „Хизбула“ разговорите ще се съсредоточат върху исканията на Израел към ливанското правителство, което от години се бори да овладее групировката, но напоследък засилва усилията си. Израел заяви, че примирието между Съединените щати и Иран, чиито преговори започват в събота в Исламабад, не обхваща Ливан.

Ливанските власти съобщават, че седмиците на военни действия са отнели живота на над 1950 души, като само израелските удари в сряда са убили над 350 души - в първия пълен ден на примирието между САЩ и Иран.

Новини

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата