Нямаме интерес да станем свидетели на разпадането на украинската държава. Ние уважаваме обаче изцяло резултатите от референдумите за самоопределяне, състояли се през май в Луганската и Донецката област. Ние призоваваме онова, което беше гласувано на тези референдуми, да се реализира по пътя на преговорите с Киев, каза руският външен министър Сергей Лавров, цитиран от Днесбг.
Лавров посочи, че в Украйна всички трябва да спрат незабавно стрелбата, след което Киев да покани областите да започнат национален диалог.
Вторият хуманитарен конвой, който Русия има намерение да изпрати към Украйна, няма да бъде последният, предупреди Лавров, цитиран от световните агенции.
Надяваме се, че ще намерим технически и логистични решения за изпращането на втори хуманитарен конвой в Югоизточна Украйна в близко бъдеще и съм сигурен, че този конвой няма да бъде последният, заяви Лавров в реч пред делегати на младежки форум.
Русия нямала интерес от разпадане на Украйна
Русия нямала интерес от разпадане на Украйна
27.08.2014 | 17:20 ч. Обновена: 20.06.2025 | 14:30 ч.
0

Сергей Лавров идва в България
Новини
-
На много хора им става лошо в електромобил! Учените имат обяснение
-
Евробарометър: Европейците считат борбата с изменението на климата за приоритет
-
От 1 юли: Вдигат цените във варненския зоокът
-
Дават хилядарка на младежи, да разкажат как се е подобрил живота в градовете им с евро пари
-
Четирима, участвали в организирана престъпна група за държане и разпространение на акцизни стоки, се споразумяха с прокуратурата
-
Децата на Фратрия спечелиха „Купа Смолян“
Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари