IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
18:01 | 2 декември 2015
Обновен: 07:48 | 4 май 2025

Меркел обеща депортация на афганистанците, дошли в Германия за "по-добър живот"

Германия ще изпълни задълженията си в сферата на хуманитарната защита за афганистанци, добави тя

По материала работи: Пламен Янков
Меркел обеща депортация на афганистанците, дошли в Германия за "по-добър живот"

Канцлерът на Германия Ангела Меркел заяви, че гражданите на Афганистан, които пристигат на територията на европейската държава, за да търсят по-добър живот и икономически възможности, ще бъдат екстрадирани, съобщава информационна агенция Крос.


По време на съвместна пресконференция с президента на Афганистан Ашраф Гани в Берлин, Меркел заяви, че Германия ще изпълни задълженията си в сферата на хуманитарната защита за афганистанци, които са в опасност, защото са работили за чуждестранни военни сили като например германската армия.


"Но ако имигрантите идват в Германия, надявайки се на по-добър живот, а аз знам, че това е голяма надежда за мнозина, не би било причина да получат статут на бежанци или на пребиваващи тук", заяви Меркел, добавяйки, че в такива случаи хората ще бъдат връщани в Афганистан.


Голяма част от имигрантите, които пристигат в България, също са с афганистански произход.

 

Коментари

Новини Варна