Шестима млади иранци - мъже и жени, записани на видео да танцуват на фона на песента на Фарел Уилямс „Happy”, и режисьорът на домашния видеоклип, са осъдени на шест месеца затвор условно и на бой с камшик, предаде АП, като се позова на техния адвокат.
Случаят със седмината младежи привлече международно внимание, когато бяха арестувани през май за участие в клипа, преценен като неприличен от хардлайнерите в Иран. Впоследствие младежите бяха освободени. Видеото показваше мъже и жени, нито една от които не беше забулена, да танцуват заедно, носейки със слънчеви очила и забавни дрехи, по покривите и уличките на Техеран под музиката на „Happy”.
Адвокатът Фаршид Рофугаран заяви, че седмината са получили условни присъди от шест месеца затвор и по 91 удара с камшик за всеки. Затворът е наказание за актьорската игра в записа, а бичуването - за пренебрегването на ислямските норми.
Осъдиха младежи на бой с камшик. Правели си домашен видеоклип
Осъдиха младежи на бой с камшик. Правели си домашен видеоклип
19.09.2014 | 17:34 ч. Обновена: 23.06.2025 | 22:57 ч.
0

Осъдиха младежи на бой с камшик. Правели си домашен видеоклип
Новини
-
Напрежение пред парламента по време на протеста против еврото
-
И третият вот срещу кабинета "Желязков" не мина
-
Спорове и скандали в НС пред варненски ученици
-
Кървава сватба в Бяло поле: Един убит и двама ранени
-
Полицаи преследваха моторист във Варна
-
Представят непоказвани произведения от частната колекция на Васил Илиев във Варна
Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари