Варна °
fallback
Свят
09:24 | 2 март 2016
Обновен: 16:43 | 2 юни 2025

ИД се разпространява като тумор с бежанския поток!

Американски генерал: В него има терористи, престъпници...

По материала работи: Деян Михайлов

Във всекидневния поток от бежанци в Европа има терористи, престъпници и чуждестранни бойци (за "Ислямска държава"), каза главнокомандващият силите на НАТО в Европа, американския генерал Филип Брийдлав, цитиран от Асошиейтед прес. Той говори на слушания в сенатската комисия по въоръжените сили в Конгреса на САЩ.

Според него екстремистката групировка "Ислямска държава" се "разпространява като злокачествен тумор" чрез този поток, като "се възползва от пътищата на най-малкото съпротивление, заплашвайки както европейските страни, така и нашата".

Според Брийдлав руските действия в Сирия "страхотно са усложнили проблема".

Въпреки публичните твърдения Русия е сторила твърде малко срещу ИД, а е укрепила позициите на сирийския президент Башар Асад, посочи той.

Русия и Асад, добави генералът, използват миграцията като оръжие, за да сломят помощните европейски структури и европейската решимост. Той посочи, че използването от Дамаск на т.нар. "бомби варели" и от Москва на бомби без насочване срещу цивилно население има единствена цел да тероризира сирийските граждани и да ги накара да напуснат пределите на Сирия и да поемат по пътя /към Европа/, предаде Франс прес.

Не виждам други причини да се използват тези методи, освен да се предизвика бежански поток и да се направи така, че тези бежанци да се превърнат в проблем за някой друг, каза генералът, цитиран от Франс прес.

Той посочи, че Русия представлява екзистенциална заплаха в дългосрочен план за САЩ и техните съюзници и европейски партньори, допълва Франс прес.

В Украйна Русия продължава да използва цялата си власт, за да дестабилизира тази страна, каза Брийдлав и добави, че подкрепяните от Москва проруски сепаратисти са увеличили нападенията си неотдавна, като са извършили 71 атаки за 24 часа.

Dnes.bg

Автор на статията:
Деян Михайлов
0 коментара
fallback
fallback