IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
11:18 | 26 март 2016
Обновен: 11:07 | 18 април 2025

Шимон Перес: ЮНЕСКО е мощен двигател за положителни промени в света

"ЮНЕСКО трябва да даде образование, надежда, здраве и мир на всички деца по света", заяви бившият президент на Израел

По материала работи: Пламен Янков
Шимон Перес: ЮНЕСКО е мощен двигател за положителни промени в света

"ЮНЕСКО трябва да даде образование, надежда, здраве и мир на всички деца по света", заяви бившият президент на Израел Шимон Перес по време на посещението си в ЮНЕСКО, предава Дарик.

 

Носителят на наградата на Организацията за мир Феликс Хуфует Боани и на Нобеловата награда за мир за приноса си за мирния процес в Близкия изток, подчерта, че " ЮНЕСКО е мощен двигател за положителни промени в света".

 

Генералният директор Ирина Бокова определи Шимон Перес като велик държавник, хуманист и радетел за мир, убеден, че образованието, културата и науката спомагат за установяването на траен мир.

 

"Ние споделяме общото убеждение, че насилието и екстремизмът не могат да бъдат победени със силата на оръжията - трябва да спечелим умовете на хората с нови идеи, със споделяне на знания и информация, и да зачитаме културните различия", подчерта Ирина Бокова.

 

По време на посещението на президента Перес, Ирина Бокова подписа с Центъра "Перес" за мир Споразумение за сътрудничество за насърчаване на диалога, взаимното разбирателство и мира между народите в Близкия Изток чрез образование за мир, зачитане на културното многообразие и устойчиво развитие.

 

Коментари

Новини Варна