Голям пожар е избухнал във висока жилищна сграда в Обединените арабски емирства, като това е третият подобен инцидент за малко повече от година, съобщава Би Би Си.
Пожарът е избухнал във висока жилищна сграда в Айман, северно от Дубай, съобщи местната полиция в Туитър. Няма информация за пострадали, но живущите в сградата са били евакуирани. Сигналът за пожара е постъпил в 21,45 ч. местно време в понеделник, уточнява ТАСС.
Пожарът е избухнал в една от общо 12 кули, които формират жилищен комплекс с около 3000 апартамента. Видеозаписи показаха, че пламъците са обхванали голяма част от едната страна на кулата и се издигат на височина няколко етажа, посочва Би Би Си.
Горящи отломки падат на земята, показа видеозаписи. Министърът на вътрешните работи на Обединените арабски емирства посети мястото.
В Новогодишната нощ избухна голям пожар в 63-етажния хотел "Адрес" в централната част на Дубай, припомня Би Би Си. Пламъците горяха в продължение на 20 часа, а 16 души бяха ранени.
През февруари 2015 г. голям пожар нанесе сериозни щети на небостъргача Торч в Дубай - една от най-високите жилищни сгради в света, припомня Би Би Си.
Dnes.bg
Коментари