IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
15:29 | 30 април 2016
Обновен: 09:34 | 16 май 2025

Хаос настъпи в небето над Сицилия

На летище София обявиха, че полетът за Катания се отлага с 3 часа, но не съобщават за инцидент

По материала работи: Пламен Янков
Хаос настъпи в небето над Сицилия

Хаос настъпи в небето над Сицилия около 14.30 българско време. Десетки самолети, които трябваше да кацнат на Катания, се пренасочват, предава "24 часа". Летището е затворено, има катастрофа, съобщиха от Австрийските авиолинии на пътници, които летят с редовен полет от Виена за Катания.

 

В същото време от София трябваше да излети чартър за Катания. На пътниците в България е съобщено само, че ще тръгнат с 3 часа закъснение.

 

На столичното летище не споменават за инцидент. В нито една световна агенция няма подобна новина.

 

Група българи, които летят към Катания съобщават, че самолетът им на Австрийските авиолинии току що е кацнал в Палермо. Еърбъсът с почти 200 пътници е стоял дълго на пистата, а на пасажерите е съобщено, че им се търси транспорт за Катания. В Палермо кацат други самолети заради инцидент в Катания, заради който е затворено летището от часове. Това е една от най-посещаваните дестинации от българи особено през месец май и сегашните Великденски празници.

 

Коментари

Новини Варна