Варна °
fallback
Свят
11:32 | 16 юли 2016
Обновен: 13:44 | 22 май 2025

Убиецът от Ница бил в Италия миналото лято

На границата между двете държави остават мерките за сигурност

По материала работи: Златина Добрева

Мохамед Булел, който в четвъртък извърши ужасяващия терористичен акт с голям камион в Ница, миналото лято е идвал в Италия, пише днес италианският всекидневник "Кориере дела сера", цитиран от ТАСС.

Според вестника 31-годишният тунизиец, живеещ във Франция, е пресякъл границата при Вентимил, най-близкия италиански град, разположен на 40 км от Ница. Италия получила тези данни от френската полиция. Сега италианските спецслужби се опитват да установят имал ли е Булел някакви контакти в близки до фундаментализма италиански кръгове.

Засега е неизвестно колко време е прекарал той на Апенините и с какво се е занимавал. Не се изключва да е бил там по работа, занимавайки се с товарни превози.

На границата между Италия и Франция остават в сила повишените мерки за сигурност. Във Вентимил и на другите гранични пунктове са изпратени допълнително 30 полицейски екипа и девет групи военнослужещи.

Булел бе убит от френските полицаи, след като изби с камиона си по крайбрежния булевард в Ница 84 души и рани над 200 в четвъртък вечерта по време на празненствата за националния празник на Франция. Петдесет от ранените все още са в критично състояние, посочва днес.бг, цитирайки БТА.

Автор на статията:
Златина Добрева
1 коментара
fallback
fallback