IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
15:44 | 27 юли 2016
Обновен: 11:16 | 11 май 2025

По-голяма защита на храмовете искат във Франция

Нападателите на църквата са бойци на "Ислямска държава"

По материала работи: Пламен Янков
По-голяма защита на храмовете искат във Франция

Представителите на различните вероизповедания във Франция поискаха по-голяма защита на храмовете след убийството на свещеник в Нормандия. Единият от двамата ликвидирани нападатели е идентифициран.

 

Той е 19-годишният Абел Кермиш. Правил е два опита да отиде в Сирия и два пъти е бил връщан във Франция от германските и турските власти. От март е бил под наблюдение с електронна гривна.

 

Според френската преса, Кермиш е бил лекуван от психиатър, на 12 години е бил изключен от колеж заради проблеми с поведението си. Вторият нападател на църквата в Сент Етиен дю Рувре още не е установен. "Ислямска държава" заяви, че двамата са нейни бойци.

БНТ

Коментари

Новини Варна