Носенето на бурки е признак на неуспешна интеграция, не проблем, свързан със сигурността. Това коментира германският канцлер Ангела Меркел в интервю за местната телевизия NTV."Ние живеем в общество, в което е прието да се обръщаме един към друг с открити лица, където можем да се гледаме в очите", каза още германският канцлер.Темата за носене на бурка се повдига на много места в Европа.
Канцлерът не съжалява за решенията, които е взела по отношение на бежанската криза. Тя коментира, че не може да се ръководи от това как ще се отрази дадено решение върху намеренията на избирателите, когато отиват към урните.Меркел посочи, че през последните месеци са били взети много общи за ЕС решения, свързани с бежанската криза. Външните граници вече са по-добре защитени, правят се опити да бъде решен проблемът, който предизвиква бежанската вълна.Германският канцлер обаче призна, че в предишните години не е направено достатъчно в подкрепа на сирийците по-близо до дома им. Именно по тази причина те са тръгнали към Европа и са предизвикали такава криза. Бежанците в Европа в момента са повече от времето на Втората световна война насам, припомни Меркел.
На въпрос дали на срещата на Г20 в Китай, която започва на 4 септември, ще бъде дискутирана темата за бежанците, Меркел коментира, че официалният дневен ред е по-скоро свързан с икономическия растеж. Темата за миграцията също ще бъде засегната, смята обаче германският канцлер."Политически решения за Сирия по-скоро трябва да бъдат търсени чрез механизма на ООН", каза тя и допълни, че е "ужасена", че толкова дълго време не може да бъде намерено решение на кризата.
Четете още: Мнозинството от швейцарците искат забрана на бурките

Хороскоп за всички зодии за 10 ноември: Предизвикателства и успехи
Кое прави ремонтите на електромобилите скъпи?
Три билки при хипертония
Почина оперната прима Стефка Евстатиева
MeerKAT засече радиосигнал от междузвездната комета 3I/ATLAS
Неочаквано откритие: Момиче намери на плажа следи от гигант на 200 млн. години
Канадски учен твърди: Извънземни се крият на Луната и шпионират Земята
Учени откриха „блуждаеща“ планета, която поглъща 6 млрд. тона вещества в секунда
Китаец триумфира с първа титла в снукъра
Последният във Висшата лига си намери нов мениджър
Барса взе тежкото гостуване в Галисия
Интер не остави шансове на Лацио и окупира върха
Дневен хороскоп за 10 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 10 – 16 ноември
Седмична таро прогноза за 10 – 16 ноември
Трапезата на Свети Мина
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Новият бум на ядрената енергия в САЩ започва със стар проблем
Хороскоп за всички зодии за 10 ноември: Предизвикателства и успехи
Българският AI стартъп, който преобразява земеделието със синтетични данни
Големи, но проблемни: Пет V8 двигателя с кратък ресурс
Изкуството на ухажването: 5 старомодни мъжки поведения, които винаги ще са актуални
Венера в Скорпион - какво очаква зодиите?
Коментари