Десет души са ранени при днешната експлозия в Истанбул, съобщи окръжният управител Васип Шахин, цитиран от световните агенции и местни медии.
Силният взрив е станал на около 2 километра от международното летище "Ататюрк", където през юни бе извършен бомбен атентат, отнел живота на най-малко 45 души.
По думите на валията на Истанбул днешната експлозия е била причинена от мотоциклет бомба. Вероятният нападател с каска на главата и черна връхна дреха е изоставил мотоциклета и се е отдалечил от мястото.
"Около 15.45 ч. е бил взривен паркиран мотоциклет. В резултат на взрива са ранени десет наши граждани. Няма тежко пострадали. Служители на полицията не са били ранени", заяви Шахин.
Днешната експлозия в квартал Йенибосна стана близо до полицейски участък, който и преди четири години е бил обект на терористично нападение. Недалеч от мястото се намират също военен център, съдебномедицински институт и сгради на образователни институции.
Турската телевизия СиЕнЕн-Тюрк излъчи снимки, на които се вижда, че експлозията е нанесла големи щети на близките коли, чиито прозорци са изпочупени от ударната вълна, а рамките им - изкривени.
Силите за сигурност засилиха проверките в квартал Йенибосна, който се намира в европейската част на Истанбул. Полицията издирва подозрително лице.
По случая е започнато разследване.
Засега никой не е поел отговорност за атаката. В миналото "Ислямска държава", кюрдски и левичарски групировки са извършвали бомбени нападения в страната.
БТА
Четете още:
Турция освободи 34 000 затворници
Коментари