Бурята взе 36 жертви в САЩ, щетите са за над $ 10 млрд.

Стотици компании от Флорида до Северна Каролина са спрели работа

Бурята взе 36 жертви в САЩ, щетите са за над $ 10 млрд.

Най-малко 36 са вече жертвите на урагана Матю в САЩ, а щетите до момента се изчисляват на над 10 млрд. долара, съобщава Ей Би Си. Засегнати са над 1 млн. сгради, стотици компании от Флорида до Северна Каролина са спрели работа и служителите им са временно разпуснати. 

 

Северна Каролина загиналите са най-много - 18 души и бяха регистрирани рекордни наводнения. Много къщи потънаха до покривите. Няколко души се водят за изчезнали. Останалите жертви са в Джорджия, Флорида и Южна Каролина. В сряда извънредно положение бе обявено и в щата Южна Каролина, след като във вторник Обама разпореди извънредна финансова помощ за Северна Каролина.

 

Площадките за изстрелване на ракети носители и оборудването в космическия център “Кенеди” във Флорида не са претърпели големи поражения, но все пак бурята е нанесла щети, каза директорът на комплекса на НАСА Робърт Кабана. След като взе стотици жертви в Хаити, ураганът предизвика епидемия от холера и 20 души починаха от нея. 

 

 

Още по темата Тежки наводнения в Северна Каролина след урагана Матю

 

Новини

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата