IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
08:58 | 20 декември 2016
Обновен: 23:24 | 15 май 2025

Борисов изпрати съболезнователни телеграми до Путин и Медведев

България остро осъжда този акт на терор, за който не може да има оправдание, посочва в тях премиерът

По материала работи: Пламен Янков
Борисов изпрати съболезнователни телеграми до Путин и Медведев

Премиерът Бойко Борисов изпрати съболезнователни телеграми до президента на Руската федерация Владимир Путин и до министър-председателя Дмитрий Медведев. В тях Борисов изразява най-дълбоки съболезнования от името на българския народ и лично от свое име във връзка с убийството на посланика на Руската федерация в Република Турция г-н Андрей Карлов. „България остро осъжда този акт на терор, за който не може да има оправдание“, посочва Борисов.


„Моля да предадете на семейството и на близките на посланик Андрей Карлов моята и на българския народ съпричастност към тяхната болка и скръб“, посочва в телеграмите премиерът.

 

Четете още за убийството Руският посланик в Турция убит при нападение

Путин очаква доклад за атентата срещу руския посланик в Анкара

Убиецът на руския посланик е полицай от две години

Русия класифицира покушението срещу Карлов като терористичен акт

 

Коментари

Новини Варна