IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
18:17 | 28 декември 2016
Обновен: 13:47 | 11 май 2025

Съветник на Порошенко заподозря Дядо Мраз, че работи за руските тайни служби

Според него новогодишните персонажи могат да бъдат и инструмент на Кремъл

По материала работи: Борис Проданов
Съветник на Порошенко заподозря Дядо Мраз, че работи за руските тайни служби

Съветникът на украинския президент Петро Порошенко - Олег Медведев, предположи, че използването на образите на Дядо Мраз и Снежанка може да налива вода в мелницата на руските тайни служби. Това е написал Медведев в профила си във "Фейсбук".

 

Според него новогодишните персонажи могат да бъдат не просто активни агенти на руското разузнаване, но и инструмент на меката сила на Кремъл. В тази връзка той смята, че е необходимо щателно да се разгледа въпроса за декомунизацията на тези "символи на съветската епоха".

 

"Имат ли тези артефакти място в украинския празничен дискурс?" - запита Медведев, отбелязвайки, че този въпрос изисква "професионална политическа консултация.

източник: news.bg

Коментари

Новини Варна