Авторът на докладите за Тръмп не работел от години за британското правителство

Това съобщи Тереза Мей

Авторът на докладите за Тръмп не работел от години за британското правителство

Британският премиер Тереза Мей каза, че човекът, който е написал докладите с компрометиращи подробности, които Русия уж събирала за новоизбрания американски президент Доналд Тръмп, от години не е работил за британското правителство, предаде Ройтерс, цитирана от БТА и Дарик.


"Абсолютно ясно е, че човекът, който създаде това досие, от години не е работил за правителството на Обединеното кралство", каза Мей на пресконференция в Лондон днес.
 

За автор на досието с компроматите за Тръмп, проникнало в американските медии, бе посочен Кристофър Стийл, бивш агент на британската спецслужба МИ6, която някога е работил под дипломатическо прикритие в Русия.


Самият той засега не е направил изявление, след като името му се появи като автор на скандалните записки.


Четете още:
Гигантски петли, които приличат на Доналд Тръмп са хит в Китай
 

Новини

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата