IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
12:14 | 30 януари 2017
Обновен: 14:40 | 11 май 2025

Петролът поевтинява в понеделник след слаби седмични изменения

През последния месец петролните фючърси се търгуват в тесни граници малко над 50 долара за барел

По материала работи: Ставри Таргов
Петролът поевтинява в понеделник след слаби седмични изменения


Петролът поевтиня в петък и записа скромно седмично понижение, съобщи Investing.com. Фючърсите върху американския лек суров петрол WTI с доставка март поевтиняха с 61 цента (1,1%) и затвориха сесията на ниво 53,17 долара за барел. По-рано цената се повиши до 54,08 долара – най-високата стойност от 6 януари.
За седмицата WTI изтри 5 цента (0,1%) от стойността си.

 

На лондонската борса ICE цената на европейския бенчмарк Брент с доставка март се понижи със 72 цента (близо 1,3%) в петък и финишира на ниво 55,45 долара за барел. Предходната сесия Брентът поскъпна до триседмичен връх при 56,55 долара за барел.

 

Седмичното изменение при този сорт петрол беше със 7 цента (0,1%) нагоре.
Цените на петрола се понижиха до най-ниското си ниво за сесията в петък, след като компанията за услуги в нефтената индустрия Baker Hughes обяви, че нефтените платформи са се увеличили с 15 миналата седмица. Това беше 12-ото повишение за последните 13 седмици. Така броят им достига 566, което е най-високото от ноември 2015 г.
Към 10:20 часа българско време в понеделник WTI поевтинява с 0,47% до 52,92 долара за барел, а цената на Брента се понижава с 0,59% до 55,37 долара за барел.

 

Данните подновяват опасенията, че възстановяването на шистовия добив в САЩ може да попречи на усилията на други големи производители на балансират търсенето и предлагането на петролния пазар.

 

През последния месец петролните фючърси се търгуват в тесни граници малко над 50 долара за барел, тъй като нагласите са разкъсвани между очаквания за възстановяване на шистовата продукция в САЩ и надежди за успешно свиване на добива в ОПЕК и други големи производителки.

Investor.bg

Коментари

Новини Варна