Кадър: НоваНюз
Цяла България стиска палци за родната номинация на престижния кинофестивала в Кан. Ден след премиерата на българския филм „Жените наистина плачат“ (Women do cry) на Весела Казакова и Мина Милева.
Според режисьора Весела Казакова филмът определено е направил впечатление, защото хора ги срещат по улиците и разказват личните си истории, предаде "Нова ТВ".
Казвали са им, че тяхната лента е една от петте най-добри на фестивала.
"Не е плакатен филм, но се засягат обстоятелствата, в които се поставят жените. Не дава рецепти, а оголва. Има искрена и чиста голота. Мисията на филма е женската солидарност", обясни още тя.
Според другия режисьор Мила Милева "Скрийн интернешънъл" е дал много добри отзиви, което се случва много рядко.
От своя страна Мария Бакалова смята, че филмът иска да направи промяна, затова и предизвиква провокация. А след като удари дъното се изкачва към светлината и дава надежда.
Екипът се появи на фотосесията за филма със специални бели тениски с послания.
На фланелката на Бакалова пише "Розите не компенсират за синините на жените".
A на тази на Весела Казакова - "Тя беше някога", смисълът е в жените, които са започвали нещо, но са били отстранявани, прави препратка към домашното насилие над жени.
Операторът Димитър Костов определи снимачния период като забавен и интересен. А художникът Марияна Крутилин заяви, че филмът е изключително вълнуващ, а екипът - прекрасен.
Филмовият фестивал в Кан завършва тази вечер с връчване на "Златна палма" за най -добър филм.
24 ленти си оспорват наградата "Златна палма" за най-добър филм. Сред тях са мароканска лента за хип-хоп младеж, героична история от Иран и изпълнен с въображение френски филм. Българското участие е „Жените наистина плачат“, вторият игрален филм на Мина Милева и Весела Казакова, а в една от главните роли е номинирата за Оскар Мария Бакалова.
Експертите коментират, че състезанието тази година е едно от най-оспорваните и непредвидими. След като беше отменен миналата година, този път най-големият филмов фестивал в света се проведе за радост на звездите и киноманите.
Сред звездите на червения килим бяха Бил Мъри, Мат Деймън и Шарън Стоун, която беше домакин на 27-ото издание на благотворителната гала вечер, организирана от американска фондация за борба със СПИН.

Голяма е опасността Земята да повтори съдбата на Марс
Откриха най-големия воден облак във Вселената
3575 фиша и 540 акта след масова полицейска операция на пътя
Откриха 70 000 къса цигари без бандерол в Доброславци
„Космически океан“ край черна дупка: Откриха най-големия воден резервоар във Вселената
Магнитни бури през ноември 2025 г.: Кои са най-опасните дати
2024 г. вероятно е била най-горещата в последните 125 хил. години
Пробив в създаването на диаманти с помощта на електрони
Лудогорец трепери: Левски с нова крачка към титлата, идва ред на ЦСКА
Новият шеф на ЦСКА обеща уникални неща
Весела Лечева оплю Стефка Костадинова: Безхаберие!
Скандалът продължава: Даниел Наумов е провокатор
Седмична нумерологична прогноза за 3 – 9 ноември
Любовен хороскоп за ноември
Възстановяване на самочувствието след раздяла – какво помага?
3 упражнения, с които да намалите мазнините около талията при перименопауза
Откриха нови сигнали в мозъка, чрез които се диагностицира Паркинсон
Кои храни са най-вредни за мозъка?
Как да разпознаем инфекциозна мононуклеоза в детска възраст?
Какво е козметичен фастинг и защо набира популярност?
Можем ли да вярваме на инвестиционните съвети на ChatGPT?
Голяма е опасността Земята да повтори съдбата на Марс
Платени армии от монтажисти популяризират интернет звезди като MrBeast
Необичайни светофари объркват шофьорите в големи градове
Експертите говорят – как да започнем да обичаме тялото си
Вълшебен ХЕЛОУИН за 3 зодии!
Коментари