Изложение на комикси може да бъде разгледано в детския отдел на читалищна библиотека "Иван Радов" в гр. Нови пазар. Изложените книги и енциклопедии са от фонда на библиотеката, а към тях има добавена познавателна информация за произхода и историята на комиксите, познати още като Деветото изкуство.
Преобладаващата част от представените комикси са научнопопулярни, следвани от художествените. Освен истории за супергерои има и такива за действително съществували исторически личности като царя на Одриското царство Котис I, българския кан Кубрат и историята за откриването на варненския халколитен некропол преди няколко десетилетия.
Докато трае изложбата подредените комикси ще могат да се четат само на място в детската читалня, но освен тях библиотеката разполага с още много заглавия, които могат да вземат за четене вкъщи.
"Много деца търсят комикси и в последно време заредихме доста нови заглавия. Моя лична кауза е да имаме повече книги за историята на българските земи и поради тази причина съм осигурил и такива комикси. Нека децата да виждат с какво разполагаме, за да бъдат по-любопитни и да видят, че в литературата наистина има по нещичко за всеки. Искам следващия месец да направя подобно изложение с книги само от съвременни български автори, а такива има много", каза бибилотекарят в детския отдел Андрей Андреев.
Изложбата може да бъде разгледана до края на следващата седмица.
Коментари