Обновен: 01:15 | 25 април 2024

"Моряците" отстъпиха пред "Славия" под дъжда в "Аспарухово"

Двубоят се игра при изключително тежки атмосферни условия

По материала работи: Златина Добрева

В мач от 14-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години, отборът на "Черно море" допусна втора поредна загуба в шампионата. Този път „моряците” бяха потопени от гостуващия "Славия" с 1-2 под проливния дъжд на терена в "Аспарухово".
Двубоят се игра при изключително тежки атмосферни условия с обилна порция дъжд, гарнирана със силен вятър и това максимално затрудни действията на футболистите и на двата отбора. Малко по-здравите физически играчи на „Славия” се нагодиха по-бързо към суровите условия и поведоха в резултата в началните минути на срещата.
Отговорът на „Черно море” обаче не закъсня и в 30-ата минута головата „картечница” на „моряците” изравни, възползвайки се от асистенция на Илиян Илиев-младши.
През втората част и двата тима имаха своите шансове за гол, а в 65-ата минута, гостите се възползваха от един от тях, и след центриране от корнер техен футболист отбеляза победния гол за столичани.
След срещата, разочарованият наставник на „Черно море” Калоян Георгиев заяви, че се е получил здрав и оспорван мач с много борба на тежкия терен и съжали, че шанса се е усмихнал на гостуващия отбор, а не на