Обновен: 21:22 | 26 април 2024

„Морето” взе 2 гола аванс срещу „Славия”

На "Тича" се игра първата среща от 1/8-финалите за „Купа България”.

По материала работи: Борис Проданов

„Черно море” разгроми „Славия” с 2:0 в първа среща от 1/8-финалите за „Купа България”. Стенио дос Сантос вкара в продължението на първата част, а Бекир Расим удвои в 62-ата минута.
Срещата започна с равна игра, но домакините бяха по-стойностния отбор и имаха 2 шанса да открият.

В 15-ата минута удар на Живко Петков беше спасен, а 3 минути по-късно отново нападателят стреля, но Димитър Пиргов изчисти от самата голлиния. Домакините засилиха натиска, изпълниха 6 корнера само до 35-ата минута. „Бялата” отбрана се справяше опълченски. В 38-ата минута „моряците” успяха да открият чрез Матиас, но попадението не бе зачетено заради засада. В добавеното време на първата част варненци все пак поведоха в резултата, след като Стенио бе най-съобразителен пред вратата на Георги Петков.

След почивката „моряците” се ориентираха към игра на контраатака и това можеше да им донесе успех в 51-ата минута, но резервата Мирослав Манолов не намери най-доброто развитие на акцията и пропиля добрата възможност. В 62-ата минута домакините отново не оставиха съмнение, че са по-силният тим на "Тича" днес и удвоиха. Расим се разписа с помощта на гредата.

Малко след това Марчин Бургхардт можеше да направи преднината на Черно море още по-внушителна, но стреля в тялото на резервата Емил Петров, заменил Петков на полувремето.Едва в 72-ата минута столичани направиха плах опит да застрашат Илко Пиргов, но шутът на Мичел Бургзорг бе твърде слаб.До края на срещата Бургхард направи още два пропуска, което накара домакините да съжаляват, че няма да пътуват с още по-убедителна преднина за реванша в София, който е насрочен за 3 декември.

„Черно море” – „Славия” 2:0
1:0 Стенио (45+4), 2:0 Расим (62)
„Черно море”: Илко Пиргов, Сашо Александров, Живко Атанасов, Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Марчин Бургхардт, Бекир Расим (88 – Мартин Костадинов), Димо Атанасов, Матиас (61 – Иван Коконов), Живко Петков (46 – Мирослав Манолов)
„Славия”: Георги Петков (46 – Емил Петров), Димитър Пиргов, Фернандер Касаи, Кире Ристевски, Диего Фераресо, Костадин Дяков, Мичел Бургзорг (79 – Чавдар Янков), Иван Вълчанов, Жереми Манзоро, Радослав Василев, Мишел Платини
Жълти картои: Клок; Бургзорг
Съдия: Георги Йорданов