20:00 | 17 август 2017
Обновен: 15:01 | 30 април 2024

Григор Димитров мина и през Дел Потро

На ¼-финала в Синсинати българинът ще играе срещу Юичи Сугита или Карен Хачанов

Григор Димитров достигна за втора поредна година до четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Синсинати. Българинът постигна впечатляваща победа с 6:3, 7:5 над бившия шампион от US Open Хуан Мартин дел Потро. Това е първи успех в кариерата на Димитров над този съперник в шест срещи помежду им. Самият  Така в следващата фаза той ще играе с Юичи Сугита или Карен Хачанов.

През миналата година Димитров бе полуфиналист в състезанието и има нужда от още един успех, за да защити 360 точки за световната ранглиста.
В първия сет Гришо поведе 3:0 и бе много убедителен като цяло. Единственият критичен момент бе при 5:3, когато имаше нужда да спасява точка за връщане на пробива, но се справи и затвори откриващата част.

След почивката Дел Потро поведе по същия сценарий с 3:0, но Григор съумя да върне пробива. При 5:4 Дел Потро пропусна три сетбола в един от най-оспорваните сервис геймове на българина и бе наказан. Гришо спечели слледващите два гейма, затваряйки битката в два сета. В края Дел Потро поиска консултация и с физиотерапевт.