IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
11:37 | 7 септември 2017
Обновен: 12:29 | 17 юни 2025

Зизу вече е изплатил трансфера си само от премии

Евроуспехите на французина за донесли почти 110 милиона евро на Реал

По материала работи: Юлиян Атанасов
Зизу вече е изплатил трансфера си само от премии

За малко повече от година и половина начело на Реал Мадрид, Зинедин Зидан вече е изплатил трансферната си сума само от премии, изчислява вестник „Марка“. Французинът донесе 7 трофея на столичани след идването си през януари 2016-а, като от европейските успехи в касата на клуба са влезли 109,4 милиона евро. За сравнение през 2001-а Реал го купи за 75 милиона от Ювентус и сега той много бързо успя да върне тази инвестистиция. Испанското издание пресмята, че за триумфа в Шампионската лига през 2016-а, Зидан е осигурил 29,5 милиона, след като води отбора от елиминациите.

 

През изминалия сезон клубът взе още 54,2 милиона от новия си триумф в надпреварата. 12,7 милиона идват от тазгодишното участие в групите на турнира, 8 милиона са от двата триумфа за Суперкупата на Европа и още 5 за победата на световното клубно първенство. Всичко това означава, че назначаването на Зидан за треньор е сигурно най-доброто решение, което Флорентино Перес някога е взимал на „Сантяго Бернабеу“.

 

gol.bg

 

Четете още: Георги Кабаков ще ръководи Берое - Черно море

Коментари

Новини Варна