Мариян Огнянов попадна в идеалния отбор на кръга

Сред най-добрите 11 има трима представители на Лудогорец и по двама на Берое и Септември

Снимка chernomorepfc.bg

Снимка chernomorepfc.bg

Халфът на Черно море Мариян Огнянов попадна в идеалния отбор след последния кръг на Първа футболна лига. "Моряците" победиха като гости Витоша (Бистрица), като той отбеляза и двата гола за варненци.  Варненци показаха, че притежават много опитен отбор и, въпреки че съперникът бе значително по-активен през по-голямата част, си тръгнаха с три точки от покрайнините на София. Огнянов бе в основната на този успех с два гола от две възможности, отбелязват от sportal.bg. 

Сред най-добрите 11 има трима представители на Лудогорец и  по двама на Берое и Септември. “Орлите” се наложиха с 2:0 и дръпнаха с цели 11 точки на “сините”. Другият основен преследвач на разградчани - ЦСКА-София стигна до труден успех над Славия - 1:0.

Ботев продължава с добрата си форма и постигна нов успех - 2:1 при визитата си на Пирин. Със същия резултат Черно море взе победа при визитата си на Витоша (Бистрица). Три точки далеч от дома постигна и Септември - 1:0 в Русе срещу Дунав. 

В дербито на Стара Загора Берое се справи с 1:0 с Верея. Локомотив (Пловдив) пък взе глътка въздух с успех 2:0 над Етър.

 

Ето останалите в идеалния отбор на кръга:
Янко Георгиев (Септември)
Вратарят на столичани бе стабилен под рамката на вратата си срещу Дунав и имаше голяма заслуга за “сухата” мрежа, която в крайна сметка допринесе са трите точки при визитата в Русе. Георгиев спря опасни удари на Бирсент Карагарен и Васил Шопов, а малко преди края на мача имаше и късмет гредата да му помогне при удар на втория. 


Камен Хаджиев (Берое)
Защитникът на Берое се превърща във важен елемент в отбраната на заралии. В градското дерби срещу Верея бе много стабилен на поста си и на моменти покриваше доста по-опитния Иван Иванов, който все още не намира оптималната си форма. 


Игор Пластун (Лудогорец)
Централният бранител на “орлите” отново бе на много високо ниво. 27-годишният футболист се справи добре със задачите, които имаше в дербито срещу Левски, въпреки че те не бяха особено много. Пластун успя да се разпише в мрежата на Митрев, но главният съдия правилно отмени попадението.


Пламен Крумов (Локомотив Пловдив)
Десният бранител на “смърфовете” даде асистенция за важния първи гол на тима си срещу Етър. Крумов качи топката на главата на Димо Бакалов, който откри. След това защитникът действа сигурно в зоната си и се справи с набезите на халф-бека на търновци Иван Вълчанов.


Върджил Мисиджан (Лудогорец)
Крилото на “зелените” вкара поредния важен гол за тима. Талантливият играч заби много красиво попадение, като успя на няколко пъти буквално да развинти отбраната на “сините”, която изглеждаше изключително нестабилна срещу мощната атака на Лудогорец.


 

Борис Галчев (Септември)
Марадона от Добринище за пореден път оправда прякора си. Капитанът на Септември донесе успеха при визитата на Дунав. Крис Гади проби отдясно, навлезе в наказателното поле и върна към точката за изпълнение на дузпа. Оттам Галчев бе безмилостен и с прецизен удар донесе успеха. 


Даниел Пеев (Витоша)
Макар и със значително по-голямо тегло от необходимото, за да е в оптимална форма, Пеев показа, че все още не е за отписване в елитния ни футбол. Опитният халф отбеляза гола за Витоша при загубата с 1:2 от Черно море, а освен това на няколко пъти създаде опасност пред вратата на съперника и раздаваше перфектни дълги пасове. 

 

Вандерсон (Лудогорец)
Бразилецът обича да бележи на Левски. Атакуващият играч на “орлите” отбеляза втория гол, като не спря да тормози защитата на Левски. Вандерсон свърши много работа, която помогна на Лудогорец да спечели важни три точки.


Тодор Неделев (Ботев)
За пореден път любимецът на “жълто-черната” публика се оказа с ключова роля за важния успех на Ботев в Благоевград. 24-годишният футболист вкара първия гол, който бе изключително важен за крайния резултат. Националът изглежда във все по-добра форма, което е отлична новина за Николай Киров.

 

Мартин Камбуров (Берое)
Легендата на Първа лига продължава да бъде на ниво дори и на 37 години. Централният нападател на Берое донесе победата на тима си в градското дерби на Стара Загора срещу Верея. Камбуров вече има 192 гола на сметката си в родния елит и е само на три попадения от влизане в тройката на вечната ранглиста сред реализаторите.


Четете още:

Александър Цветков отново национал
 

Новини

Коментари

Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата