14:14 | 10 ноември 2014
Обновен: 23:49 | 28 април 2024

“Черно море” и “Астери” правят фурор на “Замората”

В плувния турнир паднаха 10 рекорда

Перфектно сепредставиха състезателите на ПСК "Черно море" на международния турнир по плуване в памет на легендарния треньор Стефан Попов - "Замората". Варненци спечелиха общо 22 медала - 6 златни, 12 сребърни и 4 бронзови. 16-ото издание на надпреварата, в която се конкурираха рекорден брой плувци - 463, се проведе на столичния басейн
"Спартак". В спортния форум участваха 32 български, 2 сръбски и 1 македонски клуб. Общо 10 национални рекорда паднаха в "Замората", който приключи на басейн "Спартак" в столицата. Повечето от половината от тях са на Калина Николаева от “Астери” (Варна).
Турнирът, който се осъществи със съдействието на БФ по плувни спортове, бе част от програмата "100 г. "Левски".
От отбора на ПСК "Черно море" с шампионски титли ликуваха тримаплувци. Прекрасно се представи талантът Дениел Нанков, който спечели четири златнимедала (50 и 100 м свободен стил; 50 м гръб; 50 м бътерфлай). Дени постави инационален рекорд, а освен това му бе присъдена Купа за най-добър резултат.Съотборничката му Мина Славчева,
която също се завърна с Купа за най-добър резултат в своята възрастова група, заслужи златно отличие в дисциплината 50 мсвободен стил. Стилина Иванова стана шампионка на 100 м свободен стил. Тя също грабна приз за най-добро постижение.
Но колкото и добре да се представиха черноморци, другият водещ клуб от Варна – “Астери”, буквално отчая конкуренцията. В класирането по медали "Астери" води с 14 златни медала, 1 сребърен и 2 бронзови или общо 17. Втори са младите плувци на "Дамини ЛВ" с 19 отличия, от които по 7 златни и сребърни и 5 бронзови. Трети е тимът на "Младост`91" с 15 медала - 7 златни и по 4 сребърни и бронзови отличия.
На 13 – 14 декември предстои държавно лично отборно първенство за мъже и жени.