12:30 | 11 ноември 2014
Обновен: 04:04 | 25 април 2024

“Черно море” унижи “Левски” за Купата на БФС

"Сините" повалени с 6:1 при набор`97

Най-интересната четвъртфинална среща от турнира за Купата на БФС донесе разгромен успех за “Черно море”. На стадиона под Аспаруховия мост варненци разбиха с 6:1 смъртния си враг “Левски” в среща при юношите старша възраст. Така момчетата набор`97 (треньор Тодор Каменов) ще играят в полуфиналите.

Началото на дербито не предвещаваше резил за “сините”, които влязоха по-добре в мача и дори пропуснаха 2 изгодни положения. С това се изчерпаха техните възможности, а “моряците” взеха инициативата в своите ръце, откривайки резултата в 39-ата минута след гол, вкаран директно от изпълнение на корнер. Негов автор стана Стефан Иванов.
След очивката Стоян Илиев удвои. В 47-ата минута той отбеляза с глава за 2:0. “Сините” стигнаха до почетно попадение 3 минути по-късно, използвайки грешка във варненската отбрана.

До края на мача обаче имаше само 1 отбор – този на “Черно море”. Топреализаторът Валентин Йосков вкара дежурните си две попадения – в 55-ата и 60-ата минута. Николай Минков добави още 2, изявявайки с удари от границата на наказателното поле.

Наставникът на набор`97 Тодор Каменов коментира специално за Медийна група “Черно море”, че е изключително доволе от показаното на терана и от изпълнението на всички тактически задачи. Той няма претенции за противник на полуфиналите, защото спечелването на трофея така или иначе минава през дербита с най-силните в тази възраст.

“Черно море`97”: Валери Вълов, Александър Михайлов, Георги Гушлев, Стоян Илиев, Красимир Крумов, Стефан Иванов, Емил Илиев (88 – Милен Бабаджан), Тони Атанасов, (80 – Милен Николов), Валери Христов (86 – Мартин Киров), Валентин Йосков (65 – Кристиян Събев), Николай Минков.