Обновен: 23:33 | 29 април 2024

Бундестимът изпързаля "Ла Фурия" в дъжда

Германия победи Испания с 1:0 като гост

По материала работи: Златина Добрева

С късен гол на играещият в "Реал Мадрид" Тони Кроос Германия победи Испания с 1:0 като гост в приятелски мач, който се игра на стадион "Мунисипал" във Виго.
Последните два световни шампиона играха доста под познатото си ниво, но това се дължеше на липсата на доста основни футболисти и непрестанния дъжд.
Като цяло липсваха чистите голови положения, а темпото бе сравнително лежерно, посочва gol.bg. Едва към края на срещата Фоланд и Педро стреляха опасно, но вратарите на двата тима се намесиха.
В 89-ата минута Кроос опита изненадващ удар от дистанция и матира неподготвения вратар Кико Касия.
Неприятната новина за германците е контузията на Томас Мюлер, който получи удар с коляно в гърба от Серхио Рамос и бе заменен още в средата на първата част.