Обновен: 06:32 | 25 април 2024

"Баските" се озъбиха на лидера, но загубиха

"Черно море БАСК" отстъпи с 1:3 пред "Тетевен Волей" във Варна

По материала работи: Борис Проданов

В истинска битка в зала "Христо Борисов" във Варна, отбора на Черно море БАСК допусна втора поредна загуба във Висшата лига от НВЛ при мъжете, отстъпвайки с 1-3 гейма пред лидера във втория ни ешелон Тетевен Волей. Двата тима се хванаха за гушите още от самото начало, а първия гейм вървеше точка за точка. Гостите успяха да затворят частта с 27-25, но варненци не се предадоха. Те изкопчиха победата във втората част с 25-23, но в следващите не успяха да се противопоставят на силния тим на Тетевен, който троумфира след 25-19 и 25-20. По време на мача прехвърчаха и доста искри между двата отбора, което принуди съдията да прибягва и до картони за да овладее ситуацията. Тетвен Волей е лидер с актив от 21 точки и продължава без загуба до момента, докато момчетата на Юли Тупанков са 6-ти с 9 пункта.